piątek, 30 grudnia 2011

Subiektywne podsumowanie roku

Koniec roku, a zatem czas podsumowań. Mól Książkowy postanowił również coś wysmażyć, w przerwie między sprzątaniem mieszkania, a przepisywaniem kalendarza.

Książki. Niekoniecznie w tym roku wydane, ale w tym roku przez Mola przeczytane:
 • "Marzenie Celta" Mario Vargasa Llosy - czyli noblista w swojej najlepszej formie. 
 • "Spiski" Wojciecha Kuczoka - Mól Książkowy płakał przy nich ze śmiechu. Zwłaszcza przy opisie misiołaka i bitwy na krowie placki.
 • Sagi - tutaj dwie się wyróżniają. Wydana przez Znak druga część powieści o księdzu Rafale i wydana przez Prószyńskiego trzytomowa "Cukiernia pod Amorem". Wciągająco i zarazem lekko.
 • "Gottland" Mariusza Szczygła - czyli jak w krótkich reporterskich obrazach oddać całą złożoność czeskiej (i ludzkiej) natury.
 • Albumy Andrzeja Waszczuka, czyli warmińska przyroda w malarskich ujęciach.
Miejsca książkowe:
 • Księgarnia Warszawa - bo jest tanio, a do tego najnowszy punkt odbioru książek znajduje się w pobliżu pracy Mola Książkowego. 
 • Spółdzielnia Literacka w Sopocie - ma klimat :)
 • Rozczarował natomiast Empik Outlet w Tesco. Nie powala, o czym świadczy wątek komentarzy pod odpowiednim postem. 
 Media o książkach:
 • "Z najwyższej półki" - audycja trójkowa, na szczęście dla Mola przełożona z 19.30 na 21.00 w niedziele.
 • Książki - kwartalnik wydawany przez Agorę. Ani za bardzo literacko-naukowe, ani za bardzo rynkowe, a po prostu ciekawe.
Inne:
 • Akcja pomocy bibliotece w Kobułtach - zobaczcie, ile to już osób włączyło się do akcji. Próżność Mola Książkowego też została mile połechtana ;-)
 • Duży minus dla władz Warszawy za obcięcie budżetów bibliotecznych na zakup nowych książek. Przez to biblioteka mola książkowego nie ma już tylu ciekawych nowości :(
Noworoczne postanowienia Mól Książkowy ma dwa. Sprawić sobie regały na książki. Sam zakup nie jest trudny, ale wiąże się ze wcześniejszym remontem, a Mól Książkowy baaaardzo remontów nie lubi. Drugie zaś to pisać częściej i więcej - ale to, ze względu na obecne zobowiązania, dokona się raczej w dziedzinie literatury branżowej, niż na blogu ;-) W tym roku i tak nie było źle. Liczba postów okazuje się taka sama.

Mól Książkowy jeszcze raz życzy Wam wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i teraz zabiera się za swój nowy kalendarz. Z kotem Simona, oczywiście.

6 komentarzy:

 1. I Tobie najlepszego. Mam nadzieje, że moja skromna paczka dotarła szczesliwie do biblioteki bo na liscie sie nie widzę.

  Spiski Kuczoka i Marzenie Celta mam na półce i na pewno w nowym roku będą to obowiazkowe lektury.
  Do siego roku

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczęśliwego Nowego Roku, oby 2012 obfitował w najlepsze lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To ja życzę w wytrwania w postanowieniach!! I jakieś tam typy Nam się zgadzają :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mary, może jeszcze wrzucą? Lista jest co kilka dni uzupełniana. Spiski i Celt - polecam baaaardzo. Do siego!
  Trinideth - i nawzajem :)
  Kasiek - dzięki i wzajemnie!

  OdpowiedzUsuń