piątek, 31 grudnia 2010

2010

71 książek - nie licząc tych religijnych i psychologicznych (których nie ma w spisie w pasku) oraz książek branżowych (czasem recenzowanych na moim blogu zawodowym, głównie jednak czytanych bardzo naprędce, ze względu na prace nad doktoratem). W tym roku nieodmiennie moimi ulubionymi pisarzami pozostają Mario Vargas Llosa, Orhan Pamuk, Michał Olszewski, Andrzej Stasiuk, Trudi Canavan, z religijnych Tomas Halik, z psychologicznych Pia Mellody. Odkrycia: Antoni Kroh, Joanna Bator, Mariusz Szczygieł, z psychologicznych Eva-Maria Zurhorst. Do tego opracowania na temat mojej rodzinnej Warmii, gdzie najbardziej doceniam Jana Chłostę i albumy wydawnictwa Borussia. A także albumy wydawane przez warszawski Dom Spotkań z Historią, które pokazują, że historia nie musi być tylko nudnym zbiorem dat, a składa się z losów pojedynczych ludzi.
Nie wszystkie książki byłam w stanie zrecenzować na blogu, ze względu na intensywne prace nad doktoratem. Na szczęście ten został zakończony i obroniony, co oznacza, że będzie więcej czasu na czytanie :) Czego Wam również w nadchodzącym roku życzę.

7 komentarzy:

 1. Za co bardzo dziękujemy i odżyczamy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczęśliwego Nowego Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję obrony doktoratu! :) A w Nowym Roku życzę spokoju, serdecznych więzi z ludźmi i zajmujących z książkami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. @Aneta
  i nawzajem :)

  @Jabłuszko
  dziękuję, wzajemnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No na moim koncie nie ma aż takiego dorobku w tym roku. Muszę się poprawić. i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. @Hadzia
  recenzji nie było tak dużo - nie na wszystko starcza czasu. dzięki za zaproszenie, dodałam sobie do czytnika, będę zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń